To może być najważniejszy list w Twoim życiu
poniedziałek, 10 grudnia 2007
RZESZÓW- ŁĄCZNY WYNIK NAPISANYCH W CZASIE MARATONU LISTÓW - 418. PODSUMOWANIE.
RZESZÓW: ŁĄCZNIE W CZASIE MARATONU NAPISALIŚMY 418 LISTÓW!!!!
PODSUMOWANIE MARATONU:
Wczoraj zakończyliśmy Maraton Pisania Listów. O Maratonie w Sobotę już napisałem. W Niedzielę trwał od godziny 12 do 19:30 w barze wegetariańskim 25 Gram. W ten dzień napisaliśmy 58 listów! Czyli tyle samo ile łącznie w tamtym roku, ale w tym do tej liczby dodajemy jeszcze 360 listów napisanych w Sobotę- czyli łączny nasz wynik to 418 listów! W Niedzielę atmosfera była spokojniejsza, zdecydowanie miłym akcentem byli ludzie, którzy przychodzili na Maraton spejalnie ponieważ, nie mogli przyjść w Sobotę, a chcieli wziąć udział w Maratonie. Dużą zaletą tego miejsca była niewątpliwie też możliwość posilenia się
wieloma smakowitymi daniami spoza kuchni europejskiej.

Podsumowując: Tegoroczny Maraton w Rzeszowie uważamy za pełny sukces. Nie tylko udało nam się zrealizować Maraton w trzech miejscach (dwa w Sobotę, jedno w Niedzielę), ale też napisaliśmy naprawdę niesamowicie dużą liczbę listów. Wierzymy, że w przyszłym roku liczba ta nie zmniejszy się, a wręcz może zwiększy. Jednak każdy, choćby pojedynczy list jest niezwykle cenny dla sprawy. Wierzymy, że dzięki listom z Rzeszowa, innych miast Polski, jak i całego świata uda się uwolnić i pomóc jak największej liczbie osób!
Chciałbym dodać jeszcze kilka linków do informacji o Maratonie na Podkarpaciu, do tekstów napisanych dzięki uprzejmości redaktorów z Gazety "Nowiny".

1800 listów w obronie kobiet
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071209/REGION00/71209019

Rzeszów > Rozpoczął się maraton Amnesty International
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071208/AKTUALNOSCI/71207009

Akcja Amnesty International: jeden list może zmienić świat
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071206/LUDZIEIOPINIE/71205036

Bircza > Uczniowie napisali 1343 listy w obronie kobiet http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071209/AKTUALNOSCI/71209002/0/ZDROWIE


KOMU DZIĘKUJEMY?
- wszystkim osobom, które przyszły na Maraton i napisały choć jeden list! Listy nas wszystkich mogą pomóc zmienić świat na lepsze, bezpieczniejsze i bardziej pokojowe miejsce, a przede wszystkim pomóc wszystkim prześladowanym i więzionym za swoje poglądy osobom!
- uczelni WSIZ za udostępnienie miejsca, wypożyczenie projektora, oraz za sponsoring znaczków!
- kawiarni "Pub Galeria" w BWA za udostępnienie miejsca, miłą współpracę i zainteresowanie tematem!
- barowi wegetariańskiemu "25 Gram" za udostępnienie miejsca, życzliwość i możliwość oplakatowania schodów tam prowadzących!
- wszystkim przedstawicielom mass-mediów, którzy byli zainteresowani tematem i nagłaśniali naszą sprawę, a w szczególności dziękujemy Radiu Rzeszów, Radiu Centrum i Gazecie Codziennej "Nowiny"!
- wszystkim osobom z rzeszowskiej grupy maratonowej, które włożyły swój wkład w przygotowania i realizację tegorocznego Maratonu!
niedziela, 09 grudnia 2007
Mielec: 69 listów na pierwszy raz

W Mielcu zakończył się pierwszy Maraton AI w tym mieście i w tej częście regionu. Przyzwoity wynik 69 listów, 30 piszących osób i kilkanaście z nich na pokazie filmów napawa optymizmem przed ewentualnymi następnymi akcjami.

Organizowała akcję grupa wędrowników WIDMO z Hufca ZHP Mielec, pomaga firma m.studia - m.punkt Plus przy PLACU AK w Mielcu, która wspiera akcję wysyłki listów. 

PC 

Mielec: Przekroczyliśmy 60-tkę...

Kwadrans do końca, a mamy już 66 listów... poziom przyzwoitości zachowany :-) Jeszcze przez 15 minut piszemy!

Odwiedzają nas dziennikarze. Było "Echo Dnia", jest "Wizjer Regionalny".  

Przypominamy, że wspiera nas firma m.studio - salon Plus na Placu AK w Mielcu, pomoże nam wysłać listy!

PC 

 

RZESZÓW: REKORD!!! 360 LISTÓW!!!
Podsumowanie Maratonu w Rzeszowie z Soboty
POBILIŚMY REKORD MIASTA!!! Sobota: 360 listów napisanych!

Absolutny rekord! Po zakończeniu naszego Maratonu w Sobotę o północy uzyskaliśmy wynik 360 napisanych listów!
Oznacza to, że wynik listów jest o 300 listów większy niż w tamtym roku. A piszemy jeszcze jutro!!!!

Podsumowując:
Maraton w Sobotę trwał od godziny 12- do 18 na uczelni WSIZ i od 12-24 w "Pub Galeria" (dawna kawiarnia Marina- zmienili nazwę) w BWA w budynku Starej Synagogi. Na WSIZ'ie zostały ustawione stoliki w holu głównym, umieszczony projektor i ekran. Na ekranie cały czas wyświetlano filmy związane z Maratonem. Frekwencja dopisała nadzwyczajnie i w sposób szokujący i tak napisano 260 listów w ciągu 6-u godzin! Studenci, dziękujemy Wam! To dzięki Waszemu udziałowi został tak mocno pobity rekord. Wniosek na przyszłośc- także dla innych miast, starajcie się czasem robić w przyszłości Maratony także na uczelniach. Jeśli sprawa zostanie odpowiednio rozgłoszona, można liczyć naprawdę na niesamowitą frekwencję i ilość listów! Z pewnością pomaga też duże zainteresowanie mediów, oraz redaktorów, którzy przychodzą na WSIZ zainteresowani sytuacją.
Postaram się wkrótce podać bardziej szczegółowy opis z WSIZ'u, jako, że sam działałałem w drugiej grupie w BWA.

Tymczasem opowiem co działo się w BWA:
Początek- Rozpoczynamy od godziny 12, ale podobnie jak w tamtym roku, przez pierwsze godziny cisza na morzu. Na stoliku w kawiarni mamy ustawioną kartkę z logo AI i informacją "Maraton pisania listów". Na stoliku rozłożone materiały. Na początku rozpoczynamy pisanie sami- czyli Ja- współkoordsynator Rafaello, Małgosia, której jestem wdzięczny za pomoc, i która jako członek AI pomagała mi też w tamtym roku- i Katarzyna. Po jakimś czasie przychodzą pierwsi ludzie. Niesamowicie sympatycznym akcentem było pojawienie się dobrego człowieka, który nigdy nie brał udziału w Maratonie, a postanowil przyjść i napisać- 7 listów! Tak więc zaczyna się coś dziać. Po godzinie 15 przychodzi redaktor z Radia Rzeszów Przemysław Pawlak. Nagrywa wywiad w sprawie Maratonu, który ma zostać wyemitowany dnia jutrzejszego. Dziękujemy za zainteresowanie!
Po godzinie 16 odchodzi jedna z koleżanek- Katarzyna, ale na jej miejsce przychodzi nowy, młody aktywista w grupie AI Mateusz. Przynosi ze sobą ksero opisów czym jest Maraton i jak pisać- dla dobra sprawy, przez niego samego za darmo skserowane. Mateusz- dziękujemy za Twoją pomoc!
W tym momencie zaczynamy odczuwać pierwszy głód. Maraton ma trwać w tym miejscu pełne 12 godzin- przez ten czas, Ja sam pozostaję na stanowisku opieki nad Maratonem. Przeżywamy niesamowite zaskoczenie, gdy godpodarze Maratonu w tym miejscu- a więc właściciele kawiarni, proponują nam na przekąskę smakowite tosty, sałatkę, oraz napoje. Wszysko za darmo dla nas dla dobra sprawy! Bardzo Wam za to dziękujemy, będziemy pamiętać długo Waszą serdeczność!
Im bliżej do wieczora, tym wiecej ludzi zaczyna przybywać do kawiarni. Niestety tylko część jest zainteresowana udziałem w Maratonie- ale ta część jest bardzo ważna!
Około godziny 19 przybywa ekipa z WSIZ'u. Piszemy dalej, aż do 24, teraz już wzmocnionymi siłami naszej rzedszowskiej grupy maratonowej. Przybywa też więcej "krewnych i znajomych królika" powiadomionych drogą pantoflową, którzy chcą pisać. Od tego moment jedynym minusem jest mroczna, muzyka metalowa, która niestety zaczyna być puszczana w kawiarni wypierając inne gatunki, zupełnie niestosowna do Maratonu! Na szczęście właściciele są ludzcy i czasem ją ściszają lub zmieniają na coś innego.
Dochodzi 23 zaczynamy sobie robić przerwę- niektóre osoby wciąż są przy stolikach z pisaniem, niektóre pozwalają się zrelaksować na rozmowie. i grze w karty przy innym stoliku dalej od stolików z pisaniem. Jednak jest to możliwe tylko dlatego, że jest nas teraz dużo, a ci z nas, ktrórzy chwilowo się relaksują zmęczeni całodniową organizacją, cały czas mają baczenie, by w razie czego pośpieszyć z pomocą tym, którzy pozostali przy stolikach z Maratonem, i w każdej chwili jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania osób zainteresowanych Maratonem. Wydaje się jednak, że ludzie, którzy o tej porze pojawiają się w kawiarni, nie są teraz specjalnie zainteresowani Maratonem.
Godzina 23:30. Powoli przygotowujemy sie do końca Maratonu w ten dzień. Mamy 98 listów napisanych w Galerii- o samo w sobie o jedną trzecią jest liczbą większą niż listy napisane rok temu. Oraz 260 listów z WSIZ'u. Wygląda na to, że w Sobotę skończymy Maraton z rekordową jak na Rzeszów liczbą listów 358! Ale nie, jest jeszcze pół godziny czasu, a od stolika, przy którym siedzieli ludzie nie zainteresowani Maratonem, podchodzi do nas następny dobry człowiek razem z kolegą zainteresowani napisaniem przynajmniej jednego listu na głowę! Zanim zegar wybije północ dotrzymają słowa i oddają ostatnie dwa listy- co oznacza, że Maraton w Sobotę kończymy z rónym wynikiem 360 listów!!!

Z czego jesteśmy dumni?
- na pewno z napisanie tak ogromnej ilości listów- pamiętajmy, że Maraton trwa również jeszcze jutro w barze wegetariańskim 25 Gram od godziny 12- do 18, lub 20 (oficjalnie do 18, ale jeśli będzie dużo chętnych zakończy się o 20!) Jest to jednak niewątpliwy sukces w Rzeszowie!
- z powiadomienia mediów i współpracy z mediami- wszystkim mediom, które włączyły się w naszą akcję dziękujemy!
- z zorganizowania Maratonu zarówno w "Pub Galeria" w BWA, jak i równolegle na uczelni WSIZ!
- z połączonym sił i działalności starej ekipy członków Amnesty i nowej ekipy edukacyjnej, dzięki czemu mogliśmy sie wzajemnei wspierać i osiągnąc właśnie taki wynik!
- z tego, że sami napisaliśmy troszeczke listów!:) Niektórzy pisali nieprzerwanie, prawie aż do wyczerpania- jak nasza współkoordynatorka, a koordynatorka ekipy edukacyjnej Ewa. Ewa, pozwól mi wyrazić mój szczery podziw za Twoją wytrwałość i we współorganizacji Maratonu, jak i w pisaniu listów! Wszystkim członkom rzeszowskiej ekipy maratonowej składam duże gratulacje i cieszę się, że mogliśmy razem współpracować!
- z miejsc w których to robiliśmy! Właściciel kawiarni w BWA poinformował różnych znajomych, aktywnie interesował się sprawami Maratonu- i jak już wspomniałem, po królewsku ugościł trzech organizatorów ok. godziny 16! WSIZ zaś podarowało nam 50 znaczków międzynarodowych, a ponadto udostępniło projektor!


PAMIĘTAJCIE!!! SOBOTNI MARATON W RZESZOWIE SIĘ SKOŃCZYŁ, ALE W NIEDZIELĘ ZNOWU ZACZYNAMY!!!
GODZINA 12-18 (20) W BARZE WEGETARIAŃSKIM 25 GRAM NA ULICY 3 MAJA 5/2!!! JEŚLI JESTEŚ Z RZESZOWA, A W SOBOTĘ NIE MOGŁEŚ NAPISAĆ LISTU, PRZYJDŹ I NAPISZ GO W NIEDZIELĘ!!!

Mielec, Bircza- cały czas trzymamy za Was kciuki i cieszymy się z każdego listu, który napisaliście i napiszecie!!!
sobota, 08 grudnia 2007
Mielec: nocne podtrzymywanie akcji

Dochodzi 23. Listów mamy 30, tylu chętnych nas dziejsiego wieczoru odwiedziło. Kilkanaście osób oglądało filmy od godziny 21. Teraz najtrudniejszy etap akcji: ustalamy właśnie dyżury na całą noc. Ale na samym dyżurowaniu się nie skończy... teraz nasza kolej pisania listów!

PC 

Mielec: Rozkręcamy się, pomaga m.studio

Pierwsze listy w Mielcu już są. Teraz piszą głównie harcerze, ale byli także i młodzi mielczanie, którzy zostawili także swoje apele.

Do akcji przyłączyła się firma m.studio z Mielca - salon PLUS przy Placu AK. Przekaże nam środki potrzebne do wysyłki listów!

 P. Cynkier

Mielec: jesteśmy już gotowi...

Zgodnie z planem o godzinie 12:00 wystartuje Maraton AI w Mielcu. Piszemy 24 h. Miejsce: Hufiec ZHP Mielec: Asnyka 2. O godzinie 21:00 - pokaz filmów.

Zapraszamy media: dla nich specjalnie w niedzielę o 12:00 konferencja prasowa. Telefon kontaktowy dla mediów: 509432382.

Pamiętajcie: weźcie kilka złotych na znaczki :-)

P. Cynkier 

 

piątek, 07 grudnia 2007
MARATON w ETERZE - RZESZÓW
Witajcie moi mili
 
Chę was poinformować o pięknym wydarzeniu. Otóż jutro będziemy w eterze w Radio Rzeszów. Zostaliśmy tam zaproszeni na godzinę 8:00. Ja w imieniu Rzeszowskiego AI będę rozmawiał z reporterem na antenie. Tak więc słuchajcie nas między godziną 8:00 - 9:00 Będzie o Maratonie w ogóle jak i o Maratonie na Podkarpaciu. Powiemy takwięc o maratonach w:  Rzeszowie, Birczy i Mielcu.
 
Radio Rzeszów: 8:00 - 9:00    SŁUCHAJCIE NAS :)
radio rzeszów
 radio rzeszów
JUŻ JUTRO STARTUJEMY !!! PIÓRA I DŁUGOPISY W DŁOŃ PRZYJACIELE !!!

PIERWSZA Szkolna Grupa Amnesty International z woj.podkarpackiego, utworzona w Publicznym Gimnzajum nr 1 w Birczy zaprasza do wspólnego pisania listów.

Już jutro o godzinie 8.00 rano w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Birczy będzie głośno i tłoczno, bowiem jutro rozpoczynamy VIII Maraton Pisania Listów. Jest to dla nas wielkie wydarzenie ponieważ jesteśmy PIERWSZĄ Szkolną Grupą Amnesty International w naszym województwie i jednocześnie będzie to nasz pierwszy Maraton.

Wprawdzie Maraton rozpoczynamy jutro, ale już od ubiegłego tygodnia jest o nas głośno, piszą o nas w lokalnej prasie, na stronach internetowych, zaprzyjaźnionych blogach czyli wszędzie tam gdzie się udało nam dotrzeć. Nasze plakaty nie obawiają się deszczu bowiem zostały rozmieszczone w specjalnych gablotach Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Promocję akcji rozpoczęliśmy od wysyłki zaproszeń do VIPów oraz listów do sponsorów, w chwilę po tym przyszła kolej na media. I tak oto udało się nam zorganizować napoje, słodycze, owoce, art.biurowe i ZNACZKI :-) Pierwsza informacja o Maratonie ukazała się na stronie www.przemysl.naszemiasto.pl, a pierwsza informacja prasowa wraz z promocją została opublikowana w gazecie lokalnej ( woj.podkarpackie) "NOWINY". To nie koniec kontaktu z mediami, jutro w Gimnazjum pojawi się TVP3, która utrwali zmagania maratonowe.

Już przygotowaliśmy ankietę, która będzie jedną z części naszego weekendowego działania, przetestujemy uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. W sobotę startujemy również o 8.00 i zakończymy pisanie o 20.00. W sobotę w szkole będzie można nie tylko pisać listy, zapraszamy bowiem na warsztaty psychologiczne, wspólne oglądanie filmów i bajek ( dla tych co jeszcze nie umieją pisać a przybędą z rodzicami ). W połowie dnia podzielimy się wspólnym MARATONOWYM TORTEM, który również otrzymaliśmy od sponsora.

Jednoczmy się wspólnie i piszmy !!! Piszmy w obronie kobiet !!! Piszmy po to by prawa człowieka były respektowane i przestrzegane !!! Nie milczmy i oddajmy swój głos !!!

Miejsce MARATONU :

BIRCZA woj.podkarpackie

ul. Jana Pawła II 10

Piątek od 8.00 - 15.00

Sobota od 8.00- 20.00

nasz email i telefon:

amnestyinternational@interia.pl

(16) 6725527

Tami

wtorek, 04 grudnia 2007
Mielec: Mówią, piszą, grają...

Im bliżej Maratonu AI, tym w Mielcu o nim co raz głośniej. O akcji pisze już lokalna i regionalna prasa, która otrzymała od organizatorów prasowe komunikaty.

Zaproszenie do pisania listów zabrzmiało w lokalnym Radiu PULS FM, które o Maratonie informuje w lokalnych serwisach i zapowiedziach oraz w serwisie internetowym kulturalnej audycji tej stacji "Orientuj Się". To samo Radio od środy zagra spoty reklamowe Maratonu. W szkołach natomiast pojawią się plakaty.

Organizatorzy Maratonu w Mielcu cieszą się, że nie są jedynym miejscem na Podkarpaciu, w którym będzie można wziąć udział w akcji. Rzeszów! Za Was również trzymamy kciuki.

P. Cynkier / zhp.mielec.pl 

 

 

RUSZA TRZECI MARATON W RZESZOWIE!!!
Po raz trzeci w Rzeszowie odbędzie się Maraton Pisania Listów!
Tym razem, dzięki dodatkowej edukacji przeprowadzonej przez członków AI z Krakowa i Lublina, w Rzeszowie pojawili się nowi ludzie chcący działać dla dobra Praw Człowieka! Wierzymy, że z takimi siłami możemy zrobić więcej, szerzej poinformować o Maratonie i napisać więcej listów!

Czas i miejsca Maratonu:
Sobota 8 Grudnia od 12-24h w kawiarni "Marina" w BWA w budynku Starej Synagogi na ul. Sobieskiego 18 (to samo miejsce co rok temu!:) )
Niedziela 9 Grudnia w barze wegetariańskim "25 Gram" na ul. 3-go Maja 5/2 (I piętro nad pizzerią Dexter) w godzinach 12-20h


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH Z RZESZOWA I OKOLIC! PRZYBĄDŹCIE!!! RAZEM MOŻEMY POMÓC LUDZIOM NIESŁUSZNIE SKAZANYM, BEZPRAWNIE ARESZTOWANYM, PRZEŚLADOWANYM ZA SWOJE POGLĄDY!

Bardzo się cieszymy, że w tym roku, Rzeszów nie jest jedynym miastem Podkarpacia, jakie bierze udział w Maratonie!
Mielec- jesteśmy z Wami i trzymamy za Was mocno kciuki!!!!
Mielec: będziemy pisać po raz pierwszy
W Mielcu także będziemy pisać listy w obronie praw kobiet. Akcję zainicjował Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Mielcu. Piszemy pełne 24 godziny. Miejsce? To lokal KH ZHP Mielec: ulica Asnyka 2 (wejście od Skłodowskiej - Curie pomiędzy Placem AK a ulicą Kochanowskiego).

Zapraszamy wszystkich chętnych. Na miejscu przede wszystkim miła atmosfera w blasku świec. W sobotni wieczór także pokaz filmów AI.

W niedzielę w samo południe, czyli w momencie zakończenia Maratonu wszystkich dziennikarzy zapraszamy natomiast na konferencję prasową.

To pierwszy Maraton AI w Mielcu.

P. Cynkier/www.zhp.mielec.pl
niedziela, 10 grudnia 2006
posłuchaj: wywiad z rzeszowskim organizatorem akcji w radiu centrum
tu
15:17, maraton-amnesty , podkarpackie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 grudnia 2006
Maraton w Rzeszowie zakończony!
Maraton w Rzeszowie zakończony!
Trwał pełne 10h od godziny 12-22 w Sobotę 9 Grudnia 2006r.
W tym czasie zostało napisanych 58 listów! Listy były pisane po polsku, angielsku oraz... hiszpańsku i rosyjsku!

Plusy:
- napisaliśmy 58 listów w czterech językach
- podczas Maratonu była miła atmosfera
- wiek piszących wysoce zróżnicowany, co świadczy o zainteresowaniu Prawami Człowieka przez osoby w różnym wieku
- przybyły trzy przedstawicielstwa mass mediów: - pani Bernardeta Szczypta z Radia Rzeszów (przed 13- godzina po rozpoczęciu Maratonu), która zrobiła pierwszy tego dnia wywiad i obiecała promować nasz Maraton w Radiu Rzeszów- DZIĘKUJEMY!
    - pan Bartosz Gubernat z gazety codziennej Nowiny- ok godziny 16h- też sporządził wywiad i wyraził zainteresowanie naszymi akcjami- DZIĘKUJEMY!
    - zaprzyjaźniony człek znakomity Monsieur Mateusz Bartoszewicz z Radia Centrum- który przywprowadził dwójkę innych radiowców- tego dnia nic nie nagrali, ale dużo napisali- i to po hiszpańsku! Mateuszowi dziękujemy za profesjonalny wywiad przeprowadzony w studio Radia Centrum w Piątek, a także duże zaangażowanie, dzięki któremu Radio Centrum co jakiś czas informowało słuchaczy o rzeszowskim Maratonie. MATEUSZ, WIELKIE DZIĘKI!
- pomogliśmy poszerzyć wiedzę ludzi nt. Maratonu i AI
- Na kilka godzin przed końcem Maratonu przybyli harcerze zainteresowani pisaniem i działaniem w przyszłości! DZIĘKUJEMY! CIESZYMY SIĘ Z WASZEJ POSTAWY!
- Przeprowadzony w tym samym czasie konkurs "List do Przyjaciela" isnpirowany Maratonem, ujawnił dużą empatię i wrażliwość młodych ludzi na sprawy innych osób, zwłaszcza w obliczu łamania Praw Człowieka. Cieszymy się z Waszej postawy! SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA WŁAŚCICIELA ANTYKWARIATU "AKCES". P.JANUSZA SZKUTNIKA, ZA ZORGANIZOWANIE TAKIEGO KONKURSU!
- zakończenie Maratonu w miłej atmosferze- SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA KAWIARNI MARINA, KTÓRA UDOSTĘPNIŁA STOLIKI!

Minusy:
- mogło przyjść więcej ludzi i napisać listy (co nie znaczy, że ci, którzy przyszli i napisali są nieważni!)
- brak wyraźnej promocji w mediach przed Maratonem- ale za to było zainteresowanie w czasie jego trwania!
- towarzystwo, które pojawiło w Marinie dodatkowo poza piszącymi, obsługą, przedstawicielami mediów i oczywiście grupą jurorów z konkursu- trochę głośne i totalnie nie zainteresowane akcją, a raczej bardziej zainteresowane świętowaniem czegoś- jednak nie byli aż tak głośni, by nie można było skoncentrować się na pisaniu

Podsumowując: Maraton w Rzeszowie był organizowany po raz drugi (pierwszy był trzy lata temu). Wzbudził znacznie większe zainteresowanie niż pierwszy Maraton i miał znacznie sympatyczniejszą i łatwiejszą do znalezienia lokalizację. Były chwile- zwłaszcza wczesnym popołudniem, gdy z koleżanką z AI byliśmy sami w kawiatrni (poza obsługą). Były też chwile, gdy ludzie przechodzili do galerii oraz kawiarni, przyglądali się naszemu stolikowi i na przyglądaniu poprzestawali:( Ale były osoby, które z własnego serca napisały kilka listów każda, osoby żywo zainteresowane dowiedzeniem się czegoś o sytuacji Praw Człowieka, jak i samym Maratonie i działalności AI. W przeciwieństwie do innych miast nie przekroczyliśmy liczby 100 listów lub więcej- ale liczy się jakość- uznajemy tegoroczny Maraton za całkowicie udany pod względem regionalnym. Wyrażamy nadzieję, że w następnym roku, jeśli też będzie organizowany, odniesie jeszcze większy sukces.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, napisali listy, lub pomogli nam w jakikolwiek sposób!

Na początku przyszłego tygodnia- czyli za dwa dni, szykujemy się do wysyłania danych listów do ambasad i bezpośrednio do rządów danych krajów.

Tymczasem pozdrawiamy sekcje i miejsca pisania Maratonu AI w których nadal trwa Maraton i życzymy im sukcesu!

 
1 , 2