To może być najważniejszy list w Twoim życiu
wtorek, 09 grudnia 2008
Maraton Pisania Listów w Opolu
Amnesty International Opole zaprasza na Międzynarodowy Maraton Pisania Listów organizowany z okazji 60 rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Piszemy w głównym budynku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48.
Zaczynamy w sobotę 13 grudnia o godz. 12:00, kończymy w niedzielę 14 grudnia o godz. 12:00.
Nasz cel to co najmniej 1000 listów, a w całym kraju ponad 50000 listów!

Specjalnym gościem na Maratonie będzie znany poeta, dziennikarz, felietonista Jacek Podsiadło.

Podczas Maratonu zapraszamy na imprezy towarzyszące w klubie Skrzat (DS Mrowisko):

- godz. 16:00
Teatr PIKTOGRAM
"Szury, czyli meandry władzy" wg jednoaktówki Mirona Białoszewskiego

- godz. 18:00
Koncert zespołu KACPER I KARAWANA
(www.kacperikarawana.pl)
rodzaj muzyki: pop-rock

- godz. 20:00
Koncert zespołu GUARANA
(http://www.guarana1.mp3.wp.pl/)
rodzaj muzyki: punky, reggae, ska

Uwaga: w godz. 22:00 - 6:00 nie będzie możliwości wejścia do budynku, dlatego osoby chętne do pisania w nocy prosimy o przyjście przed godz. 22:00. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się zostać na noc i tego z pewnością nie żałują ;)
W ciągu całych 24 godzin będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach o tematyce praw człowieka prowadzonych przez zespół edukacyjny Amnesty International Opole.
Zachęcamy również do wsparcia Amnesty International podczas Maratonu Pisania Listów symboliczną "złotówką". Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wysłanie listów.


Maraton Pisania Listów w Opolu objął honorowym patronatem Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Stefan Marek Grochalski, prof. UO.
Partnerzy Maratonu: Impel Security Polska, Pizzeria Pieczara, Uniwersytet Opolski, Samorząd Studencki UO, Studenckie Naukowe Koło Psychologii Społeczności, Strefa Studenta, Forum Studenckiego Ruchu Naukowego, Klub u Papy Musioła


To może być najważniejszy list w Twoim życiu!

Do zobaczenia na Maratonie! 

niedziela, 09 grudnia 2007
535 na UO

W tym roku opolskiej grupie udało się napisać 535 listów. To dwa razy więcej niż w ubiegłym :)

Dziękujemy wszystkim , którzy pisali z nami  na Uniwersytecie Opolskim. 

 

Opole pisze

 

 

 

 

 

 

niedziela, 10 grudnia 2006
nocno-poranne Opole

Te zdjęcia robiliśmy głównie w nocy i dziś rano. Mimo zmęczenia trzymaliśmy się nieźle :)

wojtek

powyżej Wojtek, który zrobił większość tych zdjęć.

goscie2

popołudniu odwiedzili nas Jerzy Łysiak i Wiesław Ukleja.

 

nocna

Nocma zmiana. My w tym czasie zażywałyśmy niezwykle regenerującego 3-godzinnego snu :)

 

Aneta, Paweł, Witek

Małgosia i Mariola

 Z samego rana też ciężko pracowaliśmy.

 

 Martyna

Mrtyna siedziała z nas najdłużej , odpowiedałna za kontakty z mediami i była jedną z osób, które napisały najwięcej listów. respekt :)

 od gory:Sandra, Paulina,Ania, Aneta, Ewelina

 

Do zobaczenia w przyszłym roku !

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich, pozdrawiam.

Paulina

18:15, paulina.cichanowicz , opolskie
Link Dodaj komentarz »
Podsumowanie

„ Dzisiaj umiejętność pisania listów to rzadkość” – z tymi słowami spotykaliśmy się często informując napotkane osoby o Maratonie. Okazało się, że jednak nie jest tak źle. Opolszczyzna umie nie tylko pisać listy, ale również wie jak z tej umiejętności skutecznie korzystać. Kartka papieru i zwykły długopis stały się orężem w walce o prawa człowieka na całym świecie.

           

    W Opolu Maraton już się zakończył, ale dla nas to jeszcze nie koniec pracy. Przez tych kilka ostatnich tygodni wiele się nauczyliśmy i mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać to w przyszłości. Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni całodobowym pisaniem listów, ale również szczęśliwi, że mogliśmy komuś pomóc.

           

    Serdecznie gratulujemy grupie z Kędzierzyna – Koźla. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

           

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na Maratonie i pisali z nami listy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziecie z nami.

            Nasze szczególne podziękowania kierujemy do osób, które pomagały nam w przygotowaniu akcji. Dziękujemy, że poświęciliście nam swój wolny czas, że nie zostawiliście nas z tym samych i że teraz już wiemy na kim możemy polegać. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni za Wasze zaangażowanie. Bez Was nie dalibyśmy rady. Wy również możecie na nas liczyć

Ewelina i Paulina

"Z kącików uśmiechów można obliczyć rozpiętość wolności!" - S.J.Lec

Dyktatorzy  nie maja poczucia humoru, my mamy! Jeśli nie pomoże nam to bezposrednio ich pokonać , to na pewno sprawi, że będzie nam sie lepiej pisało listy :)

usmiechnieta Sandra
miłego dnia !

Pozdrawiam :) 

07:31, paulina.cichanowicz , opolskie
Link Dodaj komentarz »
w obiektywie :)

Gdyby tak każdy przynosił zaadresowane koperty...

na kartkach projektowanych przez polskich wiezniow politycznych bedziemy slac wolnosc obecnym wiezniom sumienia

piszemypiszemy

My z naszymi porannymi gośćmi

07:18, paulina.cichanowicz , opolskie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 grudnia 2006
Kędzierzyn-Koźle napisał już 800 listów i piszemy dalej ... !!!

Udzieliliśmy już dziesiątki wywiadów, pozowaliśmy do setki zdjęć. Sił mamy wiele i dzięki pysznym wypiekom poziom energii wzrasta. W nocnej części maratonu została silna grupa pod wezwaniem. Zamknęliśmy szkołę i skupiamy się na dalszej pracy. W tle gra leniwie muzyka a listy sie pisza ....

Pozdrawiamy wszystkich maratończyków.

Szkolna Grupa Amnesty International nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu
Maraton rozpoczęliśmy w samo południe. Już po raz trzeci Szkolna Grupa Amnesty International nr przy II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zorganizowała Maraton Pisania Listów. Zasięg maratonu wykracza poza szkołę. Uczestniczą w nim: członkowie grupy, nauczyciele i uczniowie II LO, przedstawiciele zaprzyjaźnionych grup AI z I LO w Koźlu i PG 4 w Kędzierzynie oraz wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta. W tej chwili jest 35 osób. Do tej pory napisaliśmy 89 listów. Pozdrawiamy wszystkich uczestników VII Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów. Życzymy wytrwałości. Jarosław Pietrzak opiekun Szkolnej Grupy nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu
piątek, 08 grudnia 2006
Opole: Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

Na Maraton udało nam się zaprosić, internowanych podczas stanu wojennego, członków Solidarności z naszego województwa. Będzie można ich spotkać jutro o godzinie 12. 30 w Studenckim Klubie „Oleńka” (miejsce Maratonu). Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Maratonowy zawrót głowy

W Opolu trwają właśnie ostatnie przygotowania do Maratonu. Chcieliśmy szczególnie podziękować Samorządowi Studenckiemu Uniwersytetu Opolskiego, bez którego Maraton w Opolu by się nie odbył.

Spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nasze plakaty można spotkać m. in. w MOK-u, Filharminii, Galeriach, bibliotekach, kilku szkołach, sklepach, zakładach fryzjerskich, księgarniach, pubach, na UO, PO, a także na ulicach całego miasta. Maraton polecają nauczyciele, interesują się nim lokalne media, piszą do nas studenci, którzy chcą pomóc. Mamy nadzieję, że to zainteresowanie przełoży się na liczbę napisanych przez weekend listów. My już zaczynamy pisać, żebyśmy podczas Maratonu byli do dyspozycji osób, które nas odwiedzą.

Ewelina

piątek, 01 grudnia 2006
Liczymy na Wasze wsparcie

Do Maratonu pozostało nam jeszcze tylko 7 dni. Jest to dla nas okres wzmożonej pracy. Przyda nam się każda, nawet najdrobniejsza pomoc. Obecnie poszukujemy osób, które zechciałyby nam pomóc rozwieszać plakaty w Opolu. Mamy nadzieję, że o Maratonie uda nam się powiadomić jak największą liczbę Opolan i nie tylko, bo sprawa jest godna uwagi.

  Poszukujemy również firm i osób prywatnych, które zechciałyby wspomóc naszą akcję finansowo, abyśmy mogli wysłać wszystkie napisane podczas Maratonu listy.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z nami prosimy o kontakt. Każdy jest mile widziany!

 

Ai-opole@o2.pl

Ewelina i Paulina

Nasz pierwszy raz

Witamy!

Opole po raz pierwszy przyłącza się do Maratonu. Listy będziemy pisać w centrum miasta, w klubie studenckim Oleńka mieszczącym się w Domu Studenckim KMICIC. Liczymy na czynny udział mieszkających w pobliżu studentów :) Lokal, jak na nasze potrzeby, całkiem spory. Oprócz pisania listów , odbędą się tam również pokazy filmów.

Udział w Maratonie jest praktycznie pierwszym przejawem większej mobilizacji z naszej strony (działalność rozpoczęliśmy na początku roku akademickiego). Mamy nadzieję, że zainteresowanie jakie wzbudziło pojawienie się naszej grupy w Opolu przełoży się na frekwencję chętnych do napisania listów :)

Pozdrawiamy

Ewelina i Paulina