To może być najważniejszy list w Twoim życiu
sobota, 13 grudnia 2008
Raport z Ostrołęki
Napisaliśmy już przeszło 120 listów ;)
 
Frekwencja teraz kiepska, wcześniej było więcej osób. Piszą ludzie z Ostrołęki, z okolic oraz niedalekich miast, np. Makowa Maz. Piszą starsi i młodsi. Mieliśmy również dwojkę małych dzieciaczków ;) Generalnie jest pozytywnie. Wciąż piszemy, wciąż przybywa listów. Jak się rozluźni, wtedy puścimy filmy amnestyjne. po 20 zjemy amnestyjny tort przygotowany przeze mnie :P jego zdjęcie znajduję się w poniższym linku, dokumentacji naszego maratonu :)
 
19:12, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 grudnia 2008
Doba na Chłodnej 25

Maraton w Polsce będziemy koordynować z warszawskiej kawiarni na Chłodnej 25. Tam również zapraszamy wszystkich, którzy chcą napisać swoje listy w Warszawie. Zaczynamy oczywiście w południe w sobotę.

O 12.30 zapraszamy na spotkanie z naszym specjalnym gościem - będzie nim Joaquin Jose Martinez. W 1997 roku Joaquin Martinez oskarżony został o popełnienie morderstwa pierwszego stopnia i skazany na karę śmierci. 7 czerwca 2001 roku wyszedł z więzienia na Florydzie jako wolny człowiek. Martinez zapewniał, że jest niewinny. Twierdził, że skazany został na podstawie fałszywych zeznań świadków i poszlak. W końcu udowodniono jego niewinność i sąd zmienił swój wyrok. Zapobiegło to pomyłce sądowej, a przede wszystkim - śmierci niewinnego człowieka. W czasie, kiedy Martinezowi groziło wykonanie wyroku, w jego obronie działała między innymi Amnesty International. Pod Ambasadą USA w Madrycie odbywały się liczne demonstracje gromadzące ludzi z różnych środowisk.

O 22.00 na piwnicznej scenie wystąpi zespól Zinioni.

O północy rozpoczną się pokazy filmowe. Pokażemy: "Poza strachem", "Anna, Seven Years on the Frontline" (film z Planete Doc Review) oraz dwa filmu słoweńskiego podróżnika i obrońca praw człowieka Tomo Kriznara "Dar Fur - War For Water" a także "Nuba - pure people". Trzy ostatnie filmy zaprezentujemy w wersji angielskiej.

O 8.00 w niedzielny zapraszamy na śniadanie na Chłodnej.

O 11.30 prezentacja wyników konkursu fotograficznego Amnesty International i plfoto, którego owocem jest kalendarz ze zdjęciami nt. praw człowieka.

W południe w niedzielę zamkniemy Maraton, podamy informację o ilosci listów w całym kraju, a następnie zabierzemy się na ich wysyłanie;-)

22:17, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 listopada 2008
Maraton w Warszawie
13-14 grudnia jesteśmy na Chłodnej 25. jeśli chcesz nam pomóc w organizacji, przyjdź do biura AI (Piękna 66a/2) we wtorek 18 listopada o 18.30 i dołącz do zespołu wolontariuszy
02:34, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 grudnia 2007
... i pisze

A napisała tak:

Szanowny Panie Ministrze,

Zwracam się z prośbą o wyraźne potępienie wszelkich aktów przemocy i bezprawia w stanie Gujarat po spaleniu pociągu w Gadhrze 22 lutego 2007 roku.
Przemoc seksualna wobec kobiet i nieletnich dziewcząt, niemożność dokonania przez nie sprawiedliwości, gwałty i morderstwa, przynoszą hańbę całemu systemowi sprawiedliwości, który zamiast chronić i zabezpieczać prawa jednostek – przyczynia się do bezkarności sprawców najcięższych przestępstw.
Postawa Bilqis Yakoob Rasool zasługuje na szczególny podziw i wsparcie – jest to osoba, która samotnie podjęła walkę o sprawiedliwość i wskazała drogę innym poszkodowanym.

                                Z poważaniem,
                                Kazimiera Szczuka

22:28, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
Chłodna: Kazia Szczuka czyta, zastanawia się..

22:27, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
Podsumowanie SGAI Nr 38 w Warszawie

Witamy!

Szkolna Grupa Amnesty International Nr 38 przy LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie zebrała 245 listów. Pisaliśmy w sprawie uchodźczyń z Czadu.

Niestety ciut gorzej niż w zeszłym roku (300 listów), ale ze względu na próbne matury pisały tylko pierwsze i drugie klasy. Mimo wszystko uważamy to za bardzo dobry wynik :)

Pozdrawiamy i życzymy wielkich sukcesów maratonowych :)

koordynator SGAI38 :)

według obliczeń, na Chlodnej piszemy z szybkoscia 34 listy na godzine

czekamy na wyniki ze stadionu Legii - podbno wygrywamy;-)

20:26, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Komentarze (1) »
Ostrołęka - podsumowanie.

Maraton ostrołęcki krótki, wynik może nie jest powalający, ale satysfakcja organizatorów i piszących ogromna. :)

Z Ostrołęki wyślemy 78 listów. Cieszymy się, że możemy wepsrzeć akcję choćby taką liczbą listów.

Dziękujemy naszemu sponsorowi, Centrum Targowa, za wsparcie finansowe na znaczki oraz Ostrołęckiemu Centrum Kultury za użyczenie miejsca do pisania. 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich maratończyków. :)

piątek, 07 grudnia 2007
Już jutro Rajd Barbórka!!
Emocjonujące zmagania rajdowe zaczynają się już jutro o godzinie 8.30. Startuje ponad 100 załóg! Zawodnicy walczyć będą m.in. o możliwość przejechania słynnego odcinka "Karowa", który jest chyba najbardziej medialnym odcinkiem naszych rodzimych rajdów. Ogrom kibiców i gorąca atmosfera zapewniona. Serdecznie zapraszamy!!
czwartek, 06 grudnia 2007
LEGIA Z NAMI

z oficjalnej strony Legii Warszawa

Amnesty International to znana na całym świecie organizacja broniąca praw człowieka. „AI” nie tylko informuje opinie publiczną o przykładach łamania praw człowieka, nie tylko organizuje pokojowe demonstracje oraz pikiety, ale przede wszystkim prowadzi akcje wpływania na reżimy i rządy nie szanujących prawa.

 

Po raz ósmy odbędzie się akcja „Maraton Pisania Listów”. Będą to listy poparcia dla niesłusznie zatrzymanych i prześladowanych ludzi z całego świata, a adresatami będą reżimy i rządy łamiące ludzkie prawa. Akcja potrwa 24 godziny, rozpocznie się w sobotę 8 grudnia a zakończy w niedzielę. Podpisy będą zbierane w 40 krajach świata, w tym także w Polsce. Wśród 99 miejsc w 56 miejscowościach będzie również Warszawa i stadion Legii.  Tuż przed spotkaniem z Górnikiem Zabrze, piłkarze Legii wybiegną na boisko w koszulkach propagujących Maraton Pisania Listów. Na t-shirtach będzie herb Legii i logo Amnesty International. W czasie trwania meczu i bezpośrednio po kibice będą mieli okazję podpisać petycję, w obronie represjonowanych osób lub wspomóc akcję finansowo.

 

Wśród tych, którzy wezmą udział w akcji, rozlosujemy koszulki z podpisami zawodników.
17:33, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 grudnia 2007
W sobotę o 18.00 na Chłodnej 25 zapraszamy na panel i film o prawach kobiet

Wystąpią: Wiera Striemkowska, Krystyna Kurczab-Redlich (dziennikarka, specjalistka od Rosji i Czeczenii, niedawno wydała „Głową o mur Kremla”), Urszula Nowakowska - dyrektorka Centrum Praw Kobiet i Sylwia Gil (Stowarzyszenie Solidarności Polsko-Birmańskiej). Panel poprowadzi Marek Tulipan (Amnesty International). Po panelu film  "Wrogowie szczęścia" - o Afgance, która próbowała wziąć udział w wyborach do parlamentu Afganistanu.

A całe 24 godziny na Chłodnej 25 będą wyglądać tak:

 

12:00 – ROZPOCZĘCIE MARATONU z udziałem Wiery Striemkowskiej – białoruskiej obrończyni praw człowieka i Agi Zaryan

                       

15:00 – SEANS FILMOWY - 1

4 filmy Amnesty International na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet na całym świecie (ok. 80 minut)

 

18:00 – PANEL DYSKUSYJNY „Kobiety na rzecz praw człowieka”

Udział wezmą: Wiera Striemkowska, Krystyna Kurczab-Redlich (dziennikarka, specjalistka od Rosji i Czeczenii), Urszula Nowakowska (Centrum Praw Kobiet) oraz Sylwia Gil (Stowarzyszenie Solidarności Polsko-Birmańskiej). Panel poprowadzi Marek Tulipan (Amnesty International).

 

20:00 – SEANS FILMOWY 2

"Wrogowie szczęścia" - o Afgance, która próbowała wziąć udział w wyborach do parlamentu Afganistanu (60 min.)

 

21.00 – „Kto przywróci Ewie raj” – białoruskie kobiety a dyktatura (2 godz. 20 minut – film w rosyjskiej wersji językowej)

 

23.30 do rana - DJ Adee, rezydent klubu Iguana Lounge  (nujazz, jazzy house, broken beats, electro) WSTĘP CAŁY CZAS WOLNY!

 

9 GRUDNIA - NIEDZIELA

 

10:00 – SEANS FILMOWY 3

4 filmy Amnesty International na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet na całym świecie (80 min.)

 

12:00 –  ZAKOŃCZENIE MARATONU

00:03, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 grudnia 2007
Amnesty International na Rajdzie Barbórka
Po raz pierwszy Amnesty International nawiązało współpracę z Automobiklubem Polski, organizatorem Rajdu Barbórka - Ogólnopolskiego Kryterium Asów. Na terenie Autodromu AP, na Bemowie, będzie można napisać list i obejrzeć emocjonujące zmagania zawodników.AUTOMOBILKLUB POLSKI


jest stowarzyszeniem z 98-letnią tradycją. Jest organizatorem wielu zawodów najwyższej, międzynarodowej rangi oraz Mistrzostw Polski w sportach motorowych. Prowadzi również działalność popularną, mającą na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kultury jazdy. Organizuje amatorskie imprezy turystyczne, nawigacyjne, karawaningowe, rajdy pojazdów zabytkowych. Automobilklub Polski prowadzi edukację dzieci i młodzieży szkolnej, organizując szkolenia i egzaminy na kartę rowerową i motorowerową.

AKADEMIA JAZDY AUTOMOBILKLUBU POLSKI

zajmuje się:

-organizacją kursów doskonalenia techniki jazdy samochodem dla firm i osób prywatnych,
-propagowaniem zasad bezpiecznej jazdy w każdych, nawet w bardzo trudnych warunkach,
-nauczeniem podejmowania prawidłowych decyzji w niebezpiecznych sytuacjach

Kursy organizowane są na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Posiada on płytę poślizgową, krąg poślizgowy, tor szutrowy z watersplash'em. Akademia dysponuje własnymi samochodami, wyposażonymi w klatki bezpieczeństwa. Oferuje również jazdę na trolejach. To właśnie na terenie Autodromu, w czasie Rajdu Barbórka odbędzie się Maraton Pisania Listów AI.

OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW AUTOMOBILKLUBU POLSKI


Automobilklub Polski wznowił działalność szkoleniową, mającą na celu przygotowanie kandydatów do uzyskania prawa jazdy różnych kategorii. Zajęcia w Ośrodku Szkolenia Kierowców AP prowadzą instruktorzy posiadający bardzo dużą wiedzę i doświadczenie.

Zapraszamy wszyskich sympatyków motoryzacji do siedziby naszego klubu na Pańską 85.

tel.: (22) 652 81 20 sekretariat faks: (22) 652 81 10 (23) e-mail: sekretariat@ak-polski.org.pl

internet: Automobilklub Polski
niedziela, 10 grudnia 2006
obrazki z daily

List pisze były więzień sumienia, Mirosław Chojecki

 Słynny uśmiech Kamy Petruczenko, koordynatorki grupy warszawskiej

 

 List pisze strateg i taktyk promocji Maratonu, Kamil Dmowski [Heureka]

15:02, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 grudnia 2006
Warszawa: Spotkaj więźnia sumienia
 

Jutro w Daily Cafe (ul. Świetokrzyska 18) będą z nami:

12.00 Mirosław Chojecki

13.00 Zbigniew Gluza

15.00 Henryk Wujec

17.00 Mirosław Chojecki
17:17, maraton-amnesty , mazowieckie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2