To może być najważniejszy list w Twoim życiu
niedziela, 14 grudnia 2008
Na koniec mamy 666
No to u nas po Maratonie, w Zapiecku udało nam się napisać 666 listów :) Więcej informacji jak się trocję wyśpimy.
14:28, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
Mamy już 414 listów!
Zapiecek pęka w szwach, my nadal piszemy. Przed chwilą skończył się koncert Bruno Schulz, zagrali świetnie! Nadal zapraszamy do nas, cały czas można pisać listy i pomagać osobom, które padły ofiarą naruszeń praw człowieka.
00:14, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 grudnia 2008
Mamy już pierwsze listy!

Witam maratonowo :)

W Łodzi już zaczęliśmy pisać. Niestety mamy też pierwsze zmiany w planie. Spotkanie z reżyserem Mariuszem Grzegorzkiem odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00, natomiast jutro o 10:00  wyświetlimy film "Poza Strachem". Serdecznie zapraszamy :)

13:25, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 grudnia 2008
Plan Maratonu w Łodzi

12:00 Start
16:00 Pokaz filmu „Poza strachem" autorstwa Tybetańczyka Dhondupa Wangchena
17:30 Performance w wyk. Teatru Napięcie
20:00 Koncert The Washing Machine
22:00 Koncert Bruno Schulz
10:00 Spotkanie z reżyserem Mariuszem Grzegorzkiem
12:00 Finał

W razie jakiś zmian będziemy o tym informować. Do zobaczenia jutro :) 

 

08:43, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 grudnia 2008
Coraz bliżej, coraz bliżej..
Do Maratonu pozostały już tylko dwa dni, które zapowiadają się bardzo pracowicie. A co słychać u nas? 

Wczoraj w Pasażu Schillera zorganizowaliśmy happening z okazji 60tej rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, dokumentu który znacząco wpłynął na rozwój ruchu prawoczłowieczego na całym świecie. Podczas akcji informowaliśmy o osobach, które niestety nadal nie mogą w pełni korzystać ze swoich praw. W trakcie Maratonu będziemy pisać listy w obronie tych osób.

Barbara Italia Mendez to właśnie jedna z ofiar łamania praw człowieka. Za korzystanie z wolności słowa została aresztowana, a następnie brutalnie pobita i zgwałcona. Władze Meksyku uniemożliwiają jej dochodzenie sprawiedliwości. Dzięki napisanym przez nas listom mamy możliwość wpłynięcia na władze, aby wszczęły bezstronne i niezależne śledztwo. Szanse mamy duże, bo w 1 na 3 przypadki udaje nam się faktycznie pomóc ofiarom naruszeń praw człowieka, dlatego zachęcamy do napisania listów razem z nami. List można napisać także w domu na podstawie opisów zmieszczonych na stronie i przynieść w trakcie trwania Maratonu do Zapiecka. 

Oprócz koncertów i performance'u, przewidujemy także pokazy filmów (m.in. „Poza strachem" autorstwa Tybetańczyka Dhondupa Wangchena) oraz spotkania z ciekawymi gośćmi: reżyserem Mariuszem Grzegorzkiem i prawdopodobnie z aktorem Bronisławem Wrocławskim, którzy napiszą razem z nami listy. Szczegółowy plan Maratonu zamieścimy niebawem.

Zapraszamy serdecznie! 


Kilka zdjęć z happeningu:

 

 
 
 
 

 

01:53, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 grudnia 2008
Co na maratonie w Łodzi?
Do Maratonu został już tylko tydzień, najwyższy czas napisać co nieco o tym, co będzie działo się w Łodzi.

Przede wszystkim, piszemy od 12 w południe w sobotę, 13 grudnia, do tej samej godziny w niedzielę. Będziemy w Oberży Folkowej "Zapiecek", gdzie także tego wieczoru czeka nas kilka dodatkowych atrakcji.
Przede wszystkim będą to koncerty. Zaprosiliśmy zespoły The Washing Machine i Bruno Schulz, które są przedstawicielami łódzkiej sceny alternatywnej i zyskują coraz większą popularność w całej Polsce. Koncerty rozpoczną się o godzinie 20, a pomiedzy nimi swój performance przedstawi Teatr Napięcie. Niech jego treść pozostanie na razie niespodzianką;).

Oczywiście naszym głównym celem jest jednak napisanie jak największej ilości listów. Piszemy w różnych przypadkach, wszytkie jednak charakteryzują się jednym-dotyczą łamania podstawowych praw człowieka. Zapraszamy więc każdego, kto chce nam pomóc zmienić sytuację ludzi, których będziemy bronić-każdy list ma znaczenie!

PS.A tutaj można posłuchać zespołów maratonowych:
http://www.myspace.com/brunoschulz
http://www.myspace.com/washingband


17:40, duzolistow , lódzkie
Link Komentarze (2) »
niedziela, 09 grudnia 2007
Już po Maratonie

W Łodzi napisaliśmy 695 listów, dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok. Wreszcie możemy iść spać :)

pozdrawiam

Tomek 

13:37, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
Jeszcze żyjemy :)

Mimo dość późnej pory i lekkiego zmęczenia nadal piszemy, wprawdzie nie zostało nas zbyt wiele, ale co chwilę odkladamy kolejny napisany list. Obecnie mamy już ich 551 i na pewno napiszemy jeszcze więcej, czekamy do rana na kolejnych gości, do 12 jeszcze sporu czasu, więc każdy jeszcze może przyjść i napisać list.

05:47, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 grudnia 2007
Coraz więcej listów

Cape Horn przeżywa oblężenie, gościlismy już kilkadziesiąt osób i ciągle przychodzą następne, w tej chwili mamy 303 listy! Przed momentem wystąpił Teatr Napięcie, którego przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na publiczności, a teraz gra dla nas Sirratus.

Teatr Napięcie poruszył wszystkich

A tak wygląda obecnie Cape Horn

Cape Horn

 

 

21:33, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
Piszemy!

Łódź się zaczęła rozkręcać, przychodzi do nas coraz więcej osób, odwiedzają nas także media: Radio Łódź, Telewizja TOYA i Dziennik Łódzki. A my piszemy, piszemy, piszemy..

15:15, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
Łódź już pisze

 W Cape Hornie (Piotrkowska 44) już od rana kilkanaście osób pisze listy. Zapraszamy Was do dołączenia się i pisania z nami.

 o 19.00 wystąpi dla naszych maratonowych piszących grupa teatralna Napięcie

 a o 21.00 zagra zespół Sirratus!!

 Przychodźcie, piszcie i wypiszcie je z więzienia!

 z podrowieniami

 Łódzka Ekipa Amnesty

13:52, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 grudnia 2007
To już w tą sobotę!

Maraton coraz bliżej i coraz bardziej nas widać i słychać. W całej Łodzi wiszą już nasze plakaty, Radio Łódź puszcza nasz spot promujący Maraton, a w piątek o 8.30 będzie można posłuchać w Studenckim Radiu ŻAK audycji o Maratonie.

Oprócz występu Teatru Napięcie i pokazu filmów podczas Maratonu zagra zduńskowolsko-sieradzka kapela rockowa Sirratus. Warto przyjść, posłuchać i napisać kilka listów w obronie więzionych kobiet.

Do zobaczenia w Cape Horn!

 

pozdrawiam

Tomek 

21:13, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 grudnia 2007
Kutno: Zespoły Alastor i Ghetto będą pisać z Amnesty

Alastor powstał w Kutnie, w roku 1986. Tworzyli go wówczas: Waldemar Osiecki - gitara, Mariusz Matuszewski - gitara, Grzegorz Frydrysiak - bas, Sławomir Bryłka - perkusja, Robert Stankiewicz - wokal. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash'ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami i wiele innych.

W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu. Na miejsce Osieckiego w zespole pojawił się Radek Zwoliński z gostynińskiego Spin, lecz dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy wytrzymali życiowe przeszkody, zmienił się skład. Już bez Frydrysiaka, do działań żelaznej, starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni: Jacek Kurnatowski - bas (ex Spin) oraz Marcin "Crowbar" Bilicki - gitara (ex-Projekt Q). W obecnej chwili zespół ciężko pracuje nad nową płytą "Spaaazm"...

 

Ghetto - zespół rodem z Kutna rozpoczął swoją działalność jesienią 2006 roku na podwalinach rockowej kutnowskiej formacji o nazwie RottWeiler. Ghetto pomimo zapachu świeżości i młodości skupia w swych szeregach muzyków, którzy dali o sobie znać na mniejszych bądź większych scenach. Zespół tworzą: Irek Grzebielucha, Marcin Grzebieniowski i Zbigniew Stankiewicz.

Głównym założeniem zespołu jest tworzenie muzyki melodyjnej i drapieżnej zarazem. Dlatego Ghetto to połączenia funky, rocka i grunge'u.

 

Maraton w Kutnie odbywać się będzie w sobotę 8 grudnia w „Parkowej” (ul. Żółkiewskiego 4), w godz. 12.00-22.00.
00:24, maraton-amnesty , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 grudnia 2007
Słów Kilka od Łódzkiej Edukacji

Nie pozostajemy w tyle za naszą grupą lokalną i działamy już przedmaratonowo ;)

Maratonowe pisanie podjeli już studenci i studentki Kolegium Języków Obcych gdzie studiuję ja i Marta i mamy zamiar pisać przez cały tydzień - dziejszy efekt nie jest w sumie imponujący ale i frekwencja w naszej grupie była znikoma, jak by na to nie patrzeć, naszymi jedenastoma listami uczyniłyśmy pierwszy krok :) Jutro będziemy też mobilizować studiujących i studiujące na filologii bułgarskiej i informatyce - zobaczymy czy między jednym a drugim kolokwium uda nam się coś napisać;)

Nasi dwaj edukacyjni koledzy - Tomek i Przemek jadą na konferencję do Berlina i tam też będą prowadzić zmasowaną akcję informacyjną, mamy  nadzieję, że uda im się także wspólnie z innymi uczestnikami i uczestniczkami napisać kilka listów. Trzymamy kciuki!!

A teraz najważniejsze! Nasze szkolne grupy:)

Zelów się przygotowuje w tym roku do bicia swojego rekordu, będą pisać 24 godziny z soboty na niedzielę od 10.30 do 10.30. W trakcie maratonu zaplanowali nawet ciepły obiad a także pokaz filmów i wiele innych atrakcji, których nie udało mi się zapamiętać. Czy w tym roku Zelów stworzy konkurencję Rybnikowi i Kędzierzynowi? ;) zobaczymy.

Nasza nowo odrodzona grupa w Zgierzu będzie pisać w trakcie przedmaratonowego tygodnia, mamy nadzieję, że będą nas informować o wynikach. Na ostatnim spotkaniu w gimnazjum w Zgierzu, zostaliśmy zasypami pomysłami na maraton, wrecz nie możemy się doczekać rezultatów :) Bartek trzyma rękę na pulsie więc wiemy, że będzie dobrze :)

Naszą świeżo działającą szkołą jest ZSP 9, gdzie chłopcy z grupy zapowiedzieli mi, że w ich szkole z tej okazji zjednoczą się kibice Widzewa i ŁKS'u i napiszą więcej niż na stadionie LEgii ;) mam nadzieję, że uda się spełnić obietnicę:)

W Łodzi będzie także pisać XXXV LO, w którym działa Marcin a w Łodzkiem maraton organizuje także SGAI w Kutnie.

Oczywiście stawimy się razem z krewnymi i znajomymi na Maratonie w CAPE HORNie na Piotrkowskiej 44, gdzie będziemy bić nasz rekord :)

To tyle od nas!

Maratonowe Pozdrowienia

Łódzka Ekipa Edukacyjna :)

20:51, duzolistow , lódzkie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3