To może być najważniejszy list w Twoim życiu
sobota, 09 grudnia 2006
Maraton w Łodzi, godzina 15:

Jeszcze oficjalnie nie zaczęliśmy, a już mamy 2757 listów!
Napisał je Słupsk podczas akcji na Akademii Pomorskiej (160) oraz  grupy szkolne piszące wczoraj (Warszawa, Gimnazjum nr 50 - 184 listy, LXXV LO im. Jana III Sobieskiego - 300 listów, LO im. ONZ w Biłogoraju - 70 listów oraz grupa szkolna i chyba całe miasto piszące w Ratuszu w Zabłudowie - 2043. Oglądajcie TVN 24 - będzie na żywo z Daily Cafe w Warszawie - koło 12:30, potem też z innych miast. Relacje szykują także Telexpress, Wiadomości, Panorama i RMF.Z Poznania nada Radio Zet.
napisz kartkę z wyrazami solidarności do żmiciera daszkiewicza!

Możesz nie tylko zaprotestować przeciwko jego uwięzieniu, ale tez dodać mu otuchy w więzieniu. Pisz na adres:

Żmicier Daszkiewicz

SIZO MVD
Valadarskogo str., 2
220030 Minsk
Belarus

 

Tu większa, gotowa do druku wersja. kartkę stworzyła Kasia Chojnacka z Łodzi. a przy okazji - pamiętacie naszą akcję sprzed roku?

piątek, 08 grudnia 2006
jeżeli komuś nie chce się tego wszystkiego czytać...
niech posłucha sobie wywiadu z naszą rzeczniczką, kają kuleszą, która wyjaśnia, o co w tym wszystkim chodzi 
więcej Kai Kuleszy - jutro (w sobotę) o 7:45 w "Sygnałach Dnia" w PR1!
wtorek, 05 grudnia 2006
każdy list się liczy

dobra wiadomość: wszystkie nasze komunikaty prasowe mówiące o Maratonie w 35 krajach są nieaktualne - krajów jest już ponad 40!

 

PS: Co sądzicie o naszej grze?

poniedziałek, 04 grudnia 2006
zobacz, który dyktator dmucha najmocniej

dziękujemy tbwa france za możliwość wykorzystania spotu, tbwa warszawa za pomoc w ściągnięciu go do polski, BARRAKUDA FILM STUDIO za montaż polskiej wersji i wszystkim, ktorzy pracowali nad polska wersją!


ps: a nowa kampania tbwa france dla amnesty international wygląda tak:

Jak zrobić Maraton?
 

To bardzo proste. Są tylko trzy zasady:

 

  1. Czas: od południa 9 grudnia do południa 10 grudnia
  2. Listy: dotyczące spraw zbadanych przez Amnesty. Znajdziesz je na tej stronie.
  3. Raport: po akcji daj znać ile napisałeś i do kogo.

 

Reszta - zależy od Twojej inwencji.

 

Jak na razie, publiczne pisanie odbędzie się w dwudziestu miastach. Jeżeli w Twoim mieście nie ma takiego miejsca - możesz zorganizować publiczne wydarzenie. Warto wtedy powiadomić media, przesyłając lokalnym redakcjom nasz komunikat,  a także promować wydarzenie w sieci. Możesz też pisać sam lub w gronie przyjaciół. Każdy list się liczy.

 

Listy po napisaniu należy wysłać;-) Poproś osoby, które przyjdą na pisanie, aby przyniosły znaczki. Te na listy międzynarodowe kosztują 2.20 (ekonomiczny) lub 3.50 (priorytet). Można też wysyłać po kilka w jednej kopercie, wysyłać listy do ambasad w Polsce albo przesyłać listy faksem lub czasami emailem (ale uwaga: list na papierze, wysłany pocztą robi na adresatach większe wrażenie niż email).

 

Jak pisać listy? Tu znajdziesz podstawowe zasady a tu szczegółowy podręcznik.

 

Masz pytania? Odpowiemy na nie.

piątek, 01 grudnia 2006
wujec i marchewka

właśnie  przyszły ze 100kilostudia spoty radiowe Maratonu, więc natychmiast się nimi dzielimy.

 

Henryk Wujec (od czerwca do sierpnia 1984 "adoptowany" przez grupę amnesty nr 135 z Francji, 318 z USA i 213 z RFN) opowiada o uzupełnianiu witamin w czasach politycznie trudnych,  Mirosław Chojecki o tym, w co go próbowali wrobić, a Zbigniew Gluza o listach.

 

a listy te wyglądały tak:

list

jak wam się spoty podobają?

czwartek, 30 listopada 2006
Poślij Wolność!

Startuje Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 2006

W tym roku już po raz siódmy Amnesty International organizuje 24-godzinny Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w obronie konkretnych osób na całym świecie, które padły ofiarą naruszeń praw człowieka.

Maraton rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godz. 12 i zakończy w niedzielę 10 grudnia również o 12.

Do polskiej inicjatywy dołączyło się w tym roku 36 krajów ze wszystkich kontynentów. W Polsce będziemy pisać listy w co najmniej 18 miastach.

Chcemy napisać jak najwięcej listów w obronie konkretnych osób więzionych i represjonowanych za pokojowe głoszenie swoich poglądów. Będziemy pisać w oparciu o sprawdzone, najbardziej aktualne przypadki naruszeń podstawowych praw człowieka. Wszystkie napisane podczas Maratonu listy zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie.

Strona Maratonu, na której aktualnie się znajdujesz, będzie uaktualniana przez całą dobę trwania Maratonu, umożliwiając śledzenie przyrostu liczby listów, napisanych w poszczególnych miastach Polski oraz komentowanie bieżących wydarzeń.

Listy od samego początku istnienia Amnesty International są jej głównym orężem w walce o prawa człowieka. Najistotniejsza jest ich skuteczność; w przypadku Pilnych Akcji - listów wysyłanych natychmiast po otrzymaniu potwierdzonych informacji o naruszeniu fundamentalnych praw człowieka - udaje się pomóc w co 48 procentach spraw [dane za rok 2004].

Tegoroczny Maraton przypada w przededniu obchodów 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Dlatego do wsparcia Maratonu zaproszono byłych polskich więźniów sumienia z tego okresu - Mirosława Chojeckiego, Władysława Frasyniuka, Bronisława Geremka, Józefa Piniora, Zbigniewa Romaszewskiego i innych.

Liczymy, że wspólnie uda nam się w Polsce napisać co najmniej 25 tysięcy listów, a w skali międzynarodowej - pobić zeszłoroczny rekord 80 tysięcy napisanych listów.

Każdy może przyjść, napisać list i upomnieć się o prawa człowieka. Zapraszamy!

piątek, 24 listopada 2006
Byli więźniowie sumienia: Piszcie z Amnesty

Przeczytaj wywiad z byłymi polskimi więźniami sumienia

Posłuchaj spotu radiowego z Henrykiem Wujcem

Posłuchaj spotu radiowego z Mirosławem Chojeckim

Posłuchaj spotu radiowego ze Zbigniewem Gluzą

czwartek, 23 listopada 2006
Pisz z nami

Dziękujemy WSZYSTKIM! Szczegółowe podziękowania - w opracowaniu

  • Blox.pl - W ramach realizowanego projektu Blox.pl zapewnia oficjalny serwis www Maratonu.

    http://www.blox.pl

  • SARE. Na potrzeby organizowanej akcji agencja SARE stworzyła kreację newslettera, opracowała mechanizm zbierania adresów uczestników Maratonu oraz udostępniła profesjonalny system do e-mailingu. SARE to pierwsza polska firma specjalizująca się w e-mail marketingu. Dostarcza narzędzie umożliwiające samodzielne stworzenie mailingu, zarządzanie bazą adresową i obserwację wyników poszczególnych kampanii.

    http://www.sare.pl


1 ... 6 , 7