To może być najważniejszy list w Twoim życiu
środa, 17 grudnia 2008
Pierwsze wyniki ze świata: 323 tysięcy listów
USA 195266
Polska 78639
Kanada 26100
Szwajcaria 20700
Islandia 2000
Bermudy 400
   
  323105
niedziela, 14 grudnia 2008
Mamy 75980 listów.

Najwięcej napisaliśmy w Zabrzu (6770) i Kędzierzynie-Koźlu (6526). W obydwu tych miastach autorami tego wyniku są szkolne grupy Amnesty International - brawo dla nich!

Wyniki z całego kraju są tu . Mogą się jeszcze zmienić - oczywiście na plus;-) Jak do tej pory zawierają one informacje ze 105 miejsc pisania - wiemy, że było ich więcej.

Dziękujemy wszystkim, którzy organizowali i pisali. Dziękujemy też wielu szczególnym osobom, które pisały z nami. W Lublinie i Warszawie był z nami Joaquim Jose Martinez - były więzień celi śmierci na Florydzie, uniewinniony w 2001 roku oraz Mariam Hosseinkhah z Kampanii dla Równości z Iranu, jeszcze rok temu więźniarka sumienia. Pisali też z nami byli polscy więźniowe sumienia, który kiedyś byli pod opieką Amnesty - Józef Pinior (który we Wrocławiu napisał po jednym liście w obronie każdej osoby), Mirosław Chojecki. W Bydgoszczy Maraton współorganizował Sławek Dutkiewicz, w latach 1987-88 więziony za odmowę służby wojskowej, również pod opieką Amnesty. Pisali też z nami parlamentarzyści: Izabela Jaruga-Nowacka w Warszawie,Tadeusz Cymański w Malborku, Marian Filar w Toruniu - pisał w obronie Sonii Pierre do Prezydenta Dominikany, Michał Jaros we Wrocławiu, Jarosław Gowin w Krakowie, Mirosław Sekuła w Zabrzu - pisał w obronie Michaiła Chodorkowskiego, Jan Tomaka w Rzeszowie. Pisali artyści różnych sztuk (m.in. Maja Komorowska, Jacek Podsiadło, Ewelina Flinta, Mariusz Grzegorzek oraz Liroy).

Dziękujemy. Teraz czekamy na dobre wiadomości, słuchając tegorocznej maratonowej piosenki;-)

 

Katowice zapraszają - u nas Maraton jeszcze trwa!

Festiwal Wolnych Ludzi nie zamierza się poddawać. U nas Maraton potrwa jeszcze co najmniej 6 godzin, więc przyjeżdżajcie pisać z nami kolejne listy. Przy okazji załapiecie się na trzy koncerty. Jeśli chodzi o listy, mamy ich 830, ale jeszcze długo nie powiemy ostatniego słowa.

Przypominamy też, że cały czas możecie śledzić wydarzenia z Katowic na Blogu Festiwalu. Będzie uaktualniany dopóki nie padniemy.

 

Już za chwilę podamy wyniki
TU ZMIENIAJĄ SIĘ ONE W CZASIE RZECZYWISTYM
pękło 1500... SG AI nr 1 po raz ostatni wtym roku pozdrawia wszechświat

Jak w tytule... szczgólne misie dla sg 51, 72  i 110,wszystkie nasze grupy z Zabrza

 

 

Ze Szkolnej Grupy nr 80 w Krakowie
 
ładne, prawda? 
 
Tymczasem na Chłodnej napisały swoje listy Maja Komorowska i Izabela Jaruga-Nowacka. Pani poseł wzięła udział w Maratonie już drui rok z rzędu.
Tak regeneruje sily Gimnazjum w Chojnowie (zdjecia z szostej rano)
Katowice nie zwalniają!

W Carpe Diem Maraton i impreza trwa nieprzerwanie. Na dworze już jasno, a ludzie nie schodzą z parkietu i nie odchodzą od stolików z listami. Listów mamy mnóstwo (dokładne dane, po przybyciu posiłków). Jesteśmy pod wrażeniem wytrwałości wszystkich, którzy zostali i tych, którzy przychodzą wciąż do klubu.

 Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, odwiedźcie bloga Festiwalu Wolnych Ludzi: www.fwl.blox.pl

Stan na 6.00: mamy 60 tysięcy listów na 60. rocznicę Powszechnej Deklaracji!
Niektórych do pisania trzeba było przekonywać baaardzo cierpliwie...
Zeszloroczny rekord pobity

49240

Zobacz kto tyle napisal

Tczew, do 22.00 napisaliśmy 109 Listów

Pisaliśmy w Alternatywnym Centrum Kultury Zebra

Przez pierwsze godziny pisaliśmy w trójkę, ale ok 18 zaczęły nadciągać posiłki...

 ok 20 zagościł u nas PazurtupakaSound z freestylem na temat Maratonu Pisania Listów;)

 

w trakcie Maratonu odbywa się również wystawa "Prawa Człowieka w Obiektywie"

jutro kontynuujemy

sobota, 13 grudnia 2008
Jutro po osmej rano

Raport maratonowy w TOK FM. Sluchajcie! Osoby z Warszawy zapraszamy na śniadanko na Chlodnej -przed dziewiata.

A dla ciekawych, co  w innych krajach - w Kanadzie piszą w 1230 miejscach, napisali 22360 listów.

Nowa akcja dla tych, ktorzy napisali juz we wszystkich innych sprawach

Wiemy, ze sa tacy

Zarnagar z Birmy. Jeszcze w zeszlym tygodniu byl skazany na 45 lat wiezienia. W tym - juz na 59. Wiecej

 


 

Nie lejmy wody - Gazeta Wyborcza o Maratonie...

ImageOgólnopolska akcja organizowana przez Amnesty International to listy pisane przez konkretnego nadawcę i do określonego adresata. - Nie lejemy wody - wyjaśnia Bruno Kieć, koordynator przedsięwzięcia w Zielonej Górze. Lubuszanie napiszą w sprawie niewinnie skazanych na karę śmierci, aresztowanych i torturowanych opozycjonistów, obrońców praw człowieka, dziennikarzy i studentów. Protesty są adresowane m.in. do prezydenta Chin, dowódcy Izraelskich Sił Obronnych na Zachodnim Brzegu i ministra spraw wewnętrznych Wenezueli. W dalszej części artykułu przeczytasz wiecej i wejdziesz na stronie Gazety Wyborczej...

Zarówno organizatorzy, jak i podpisujący się pod listami uczniowie wierzą, że ich głos coś zdziała. - W ub.r. napisaliśmy 700 listów i uwolniliśmy trzy osoby. Liczymy, że w tym roku wyślemy trzy razy więcej, bo już na starcie spotkaliśmy się ze sporym zaangażowaniem. Urzędnicy krajów, do których piszemy, czują nacisk opinii publicznej. Gdyby jedna osoba wysłała list, zapewne nic by to nie dało, ale my im rzucamy na biurko dziesiątki tysięcy kopert - dodaje Bruno Kieć.

 

artykuł na stronie Gazety Wyborczej

Więcej na naszej stronie www.maraton.kombinat-kultury.pl

 
1 , 2