To może być najważniejszy list w Twoim życiu
czwartek, 30 listopada 2006
Poślij Wolność!

Startuje Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 2006

W tym roku już po raz siódmy Amnesty International organizuje 24-godzinny Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w obronie konkretnych osób na całym świecie, które padły ofiarą naruszeń praw człowieka.

Maraton rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godz. 12 i zakończy w niedzielę 10 grudnia również o 12.

Do polskiej inicjatywy dołączyło się w tym roku 36 krajów ze wszystkich kontynentów. W Polsce będziemy pisać listy w co najmniej 18 miastach.

Chcemy napisać jak najwięcej listów w obronie konkretnych osób więzionych i represjonowanych za pokojowe głoszenie swoich poglądów. Będziemy pisać w oparciu o sprawdzone, najbardziej aktualne przypadki naruszeń podstawowych praw człowieka. Wszystkie napisane podczas Maratonu listy zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie.

Strona Maratonu, na której aktualnie się znajdujesz, będzie uaktualniana przez całą dobę trwania Maratonu, umożliwiając śledzenie przyrostu liczby listów, napisanych w poszczególnych miastach Polski oraz komentowanie bieżących wydarzeń.

Listy od samego początku istnienia Amnesty International są jej głównym orężem w walce o prawa człowieka. Najistotniejsza jest ich skuteczność; w przypadku Pilnych Akcji - listów wysyłanych natychmiast po otrzymaniu potwierdzonych informacji o naruszeniu fundamentalnych praw człowieka - udaje się pomóc w co 48 procentach spraw [dane za rok 2004].

Tegoroczny Maraton przypada w przededniu obchodów 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Dlatego do wsparcia Maratonu zaproszono byłych polskich więźniów sumienia z tego okresu - Mirosława Chojeckiego, Władysława Frasyniuka, Bronisława Geremka, Józefa Piniora, Zbigniewa Romaszewskiego i innych.

Liczymy, że wspólnie uda nam się w Polsce napisać co najmniej 25 tysięcy listów, a w skali międzynarodowej - pobić zeszłoroczny rekord 80 tysięcy napisanych listów.

Każdy może przyjść, napisać list i upomnieć się o prawa człowieka. Zapraszamy!

piątek, 24 listopada 2006
Byli więźniowie sumienia: Piszcie z Amnesty

Przeczytaj wywiad z byłymi polskimi więźniami sumienia

Posłuchaj spotu radiowego z Henrykiem Wujcem

Posłuchaj spotu radiowego z Mirosławem Chojeckim

Posłuchaj spotu radiowego ze Zbigniewem Gluzą

czwartek, 23 listopada 2006
Pisz z nami

Dziękujemy WSZYSTKIM! Szczegółowe podziękowania - w opracowaniu

  • Blox.pl - W ramach realizowanego projektu Blox.pl zapewnia oficjalny serwis www Maratonu.

    http://www.blox.pl

  • SARE. Na potrzeby organizowanej akcji agencja SARE stworzyła kreację newslettera, opracowała mechanizm zbierania adresów uczestników Maratonu oraz udostępniła profesjonalny system do e-mailingu. SARE to pierwsza polska firma specjalizująca się w e-mail marketingu. Dostarcza narzędzie umożliwiające samodzielne stworzenie mailingu, zarządzanie bazą adresową i obserwację wyników poszczególnych kampanii.

    http://www.sare.pl