To może być najważniejszy list w Twoim życiu
Blog > Komentarze do wpisu
Mamy 75980 listów.

Najwięcej napisaliśmy w Zabrzu (6770) i Kędzierzynie-Koźlu (6526). W obydwu tych miastach autorami tego wyniku są szkolne grupy Amnesty International - brawo dla nich!

Wyniki z całego kraju są tu . Mogą się jeszcze zmienić - oczywiście na plus;-) Jak do tej pory zawierają one informacje ze 105 miejsc pisania - wiemy, że było ich więcej.

Dziękujemy wszystkim, którzy organizowali i pisali. Dziękujemy też wielu szczególnym osobom, które pisały z nami. W Lublinie i Warszawie był z nami Joaquim Jose Martinez - były więzień celi śmierci na Florydzie, uniewinniony w 2001 roku oraz Mariam Hosseinkhah z Kampanii dla Równości z Iranu, jeszcze rok temu więźniarka sumienia. Pisali też z nami byli polscy więźniowe sumienia, który kiedyś byli pod opieką Amnesty - Józef Pinior (który we Wrocławiu napisał po jednym liście w obronie każdej osoby), Mirosław Chojecki. W Bydgoszczy Maraton współorganizował Sławek Dutkiewicz, w latach 1987-88 więziony za odmowę służby wojskowej, również pod opieką Amnesty. Pisali też z nami parlamentarzyści: Izabela Jaruga-Nowacka w Warszawie,Tadeusz Cymański w Malborku, Marian Filar w Toruniu - pisał w obronie Sonii Pierre do Prezydenta Dominikany, Michał Jaros we Wrocławiu, Jarosław Gowin w Krakowie, Mirosław Sekuła w Zabrzu - pisał w obronie Michaiła Chodorkowskiego, Jan Tomaka w Rzeszowie. Pisali artyści różnych sztuk (m.in. Maja Komorowska, Jacek Podsiadło, Ewelina Flinta, Mariusz Grzegorzek oraz Liroy).

Dziękujemy. Teraz czekamy na dobre wiadomości, słuchając tegorocznej maratonowej piosenki;-)

 

niedziela, 14 grudnia 2008, maraton-amnesty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Piotr Eckhardt, *.res.pl
2008/12/14 22:12:48
Z parlamentarzystów - jeszcze Jan Tomaka pisał w Rzeszowie :)
-
2008/12/15 18:54:01
Zabrze pozdrawia. Było wspaniale, napisałem 30 :)