To może być najważniejszy list w Twoim życiu
Blog > Komentarze do wpisu
DOBRE WIADOMOŚCI z poprzedniego Maratonu
Podczas Maratonu 2007 swoimi listami staraliśmy się wpłynąć na 18 spraw. 6 z nich zostało do tej pory zamkniętych z wynikiem pozytywnym.

 

Bu Dongwei (CHINY) - praktykujący Falun Gong, został zatrzymany w dzielnicy Haidian w Pekinie, 19 maja 2006. Policja znalazła w jego domu literaturę odnoszącą się do Falun Gong. Otrzymał dwa i pół roku "reedukacji przez pracę" za "przeciwstawanie się wprowadzaniu w życie prawa i podważanie porządku społecznego". Jego praca polegała na pakowaniu. Jego rodzina została powiadomiona o jego losie dopiero trzy miesiące po jego zatrzymaniu. Został zwolniony 18 lipca, około 4 miesiące przed terminem. Bu Dongwei wierzy, że międzynarodowa kampania w jego sprawie, w tym działania Amnesty International, chroniły go podczas jego zatrzymania. władze obozu reedukacji przez pracę pokazały mu listy, które do niego nadeszły i zapytały, czy przyjechał on z zagranicy i czy znał ludzi, którzy do niego pisali. Nie pozwolono mu zachować listów, ale wiedział, że na świecie są troszczący się o niego ludzie, którzy chcą pomóc.

Nura al-Hashlamon (IZRAEL - TERYTORIA OKUPOWANE) - jej prawie dwuletnie zatrzymanie administracyjne (bez podania zarzutów) zakończyło się przedterminowo 31 sierpnia 2008 roku.

Dziewczyna z al-Qatif (ARABIA SAUDYJSKA) - 17 grudnia 2007 król Arabii Saudyjskiej ułaskawił dziewczynę-ofiarę gwałtu, która potem została skazana na 200 batów za przebywanie z obcymi mężczyznami.

Dina Meza (HONDURAS) - obrończyni praw człowieka z organizacji dokumentującej łamanie praw człowieka przez firmy ochroniarskie, której grożono śmiercią (która spotkała jej bliskiego współpracownika) nie czuje się już zagrożona. Według Diny Mezy, działania Amnesty znacząco przyczyniły się do poprawy jej sytuacji.

 

Jelveh Javaheri (IRAN) - studentka socjologii, dziennikarka i obrończyni praw kobiet z Kampanii na Rzecz Równości, oskarżona o „propagandę antysystemową”. Została zwolniona za kaucją 2 stycznia 2008.

Christina Sforza i Mariah Lopez (USA) - są transpłciowymi kobietami, które twierdzą, że zostały potraktowane porzez nowojorskich policjantów w sposób nieludzki i poniżający. POstępowania wyjasniające te wypadki toczą się bez przeszkód, a AIUSA szkoli nowojorską policję z wrażliwości na potrzeby osób LGBT.

sobota, 22 listopada 2008, maraton-amnesty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: